Testo za palačinke

neznan uporabnik
tema odprta - 11. sep 2001 22:18 | ogledi: 37.332 | odgovori: 41

Zanimajo se za različne recepte za palačinke.

Dobrodošli so tudi različni nadevi.

lp Špela

neznan uporabnik

11. sep 2001 23:39

Palacinke s cokoladno kremo 300 g moke 2,5 dl mleka 2,5 dl vode (mineralne, ce je mogoce) 1 zlica olja nekaj soli 2 jajci nugat namaz (Eurokrem, Milky Way, Nutella,...) olje za pecenje Naredite testo iz moke, mleka, jajc in vode, dodajte sol in zlicko olja ter zmesajte v gladko in tekoce testo. Vse skupaj naj pociva vsaj 15 minut. Specete palacinke in jih namazete s cokoladnim premazom, prelozite po polovici in se enkrat po polovici da dobite trikotnik. Okrasite lahko z malo stepene smetane in mletimi orehi.

neznan uporabnik

12. sep 2001 7:27

Poskusi še JOGURTOVE PALAČINKE (recept je s strani Kul.Slovenije) 1 jogurt 1 jogurtov lonček mleka 1,5 jog.lončka moke 1 jajce žlička sladkorja sol Narediš maso, spečeš palačinke in jih nadevaš s poljubnimi nadevi. Recept sem že preizkusila, družina si je še prste oblizala.

neznan uporabnik

12. sep 2001 8:48

Jaz pripravim palačinke po sledečem receptu: 250g moke 2 jajci 500 ml mleka ščepec soli Maso gladko umešam, pustim malo počivati in nato spečem palačinke. Za nadev uporabim marmelado, evrokrem, sladki greh; še najboljši pa je orehov. Tega pripravim tako, da stepem eno sladko smetano v katero sem dodala sladkor v prahu in kar precej mletih orehov. Velikokrat delam pa skutine palačinke. Za recept moram pa še pogledati, ker ga ne vem na pamet. moni

neznan uporabnik

12. sep 2001 22:42

Jaz nikoli ne merim oz. tehtam sestavin za v palačinkino testo, vse "od oka", palačinke pa so bolj rahle, ča med testo vlijete malo radenske. Če pa pripravljate bolj debele palačinke- omlete- dodajte malo kvasa, omlete bodo penaste in se bodo topile v ustih. Obožujem namaz iz kisle smetane in česna, vendar v tem primeru palačinkino maso ne sladkajte preveč. Kislo smetano zmešate, da dobite gladko maso, vanjo zmešajte zmlet česen in solite. Lp Anja

neznan uporabnik

13. sep 2001 11:24

Jaz velikokrat napolnim palačinke z mesnim nadevom: na olju prepražim čebulo, dodam 0,5 kg mletega mesa in poljubne začimbe: sol, poper, mleto rdečo papriko, začinko,... Ko je meso gotovo, z njim napolnim palačinke, ki jih nato nato povaljam v moki, jajcu, drobtinah in ocvrem. Lahko jih napolnite tudi s tunino: na malce olja iz konzerve tunino prepražite, malo ohladite in dodate kislo smetano. S to zmesjo napolnite palačinke in jih ponudite kot predjed. Možni so tudi zelenjavni nadevi: na palačinko položite blanširan list ohrovta ali zelja in malo pokuhano mešano zelenjavo: grahec, korenček, gobice. Z vsem napolnite palačinke ter jih v pečici malo zapečete, ko ste predhodno nanje potresli sir. Dobro je tudi, če v palačinko vložite rezino sira in šunke ter jo ocvrete. Beti

neznan uporabnik

13. sep 2001 12:37

Poleg klasičnih palačink moji doma obožujejo naslednji nadev (malo dopolnjen Betiin rp.)- za cca 8 palačink. Potrebujete: eno zeleno in pol rdeče paprike, 1 čebulo, cca 40 dag mletega mesa, 2 zrela paradižnika, 1 žlico moke, sladko in kislo smetano. Čebulo sesekljate, papriko narežete na kocke, paradižnik na tanke rezine. Na olju najprej prepražite čebulo, nato dodate papriko, meso in nazadnje paradižnik. Vse skupaj pražite tako dolgo, da se paradižnik razpusti. Nato dodate 1 žlico moke in 2 žlici kisle smetane, s čimer nadev zgostite. Žlico do dve nadeva položite na sredo palačinke, naredite žepek in palačinke zložite v jensko posodo (tako, da je zloženi del spodaj). Preostalo kislo smetano in sladko smetano razmešate in polijete po palačinkah, vse skupaj pa še zapečete v pečici. Lep pozdrav, Astra p.s.: pogrešam pvratne informacije... ste recepte preizkusili, kako so vam všeč...

neznan uporabnik

13. sep 2001 12:48

Večino receptov, ki jih posredujem mojim dopisnim prijateljem - torej vam na KulSlo, preizkusim. Sploh pri palačinkah in testeninah se človek lahko "izživlja", uporablja domišljijo in si vedno izmisli kaj novega. Pri palačinkah se mi zdi edina težava ta, da potem, ko jo napolniš, moraš dobro zapreti in paziti pri paniranju, sicer nadev zlahka popada ven . Beti

neznan uporabnik

13. sep 2001 14:33

Beti, glede povratnih informacij sem mislila predvsem na tiste, ki recepte preberejo. Tudi jaz praviloma naprej posredujem s svoje strani preizkušene recepte. Zanimajo pa me reakcije tistih, ki recepte poberejo(mo) na forumih. Pozdrva! astra

neznan uporabnik

13. sep 2001 15:17

Včerja sem naredila jogurtove palačinke. Bile so dobre. Nadev je bil pa različen: nekaj palačink je bilo c čokoladnim namazom, nekaj pa z domačo slivovo marmelado. lp Spela. PS:Konec tedna pa bom naredila palačinke s tunino ali pa z mesnim nadevom. Rezultat sporočim.

neznan uporabnik

13. sep 2001 15:53

Tudi jaz vecino receptov crpam iz moje zakladnice receptov - vecina jih je v knjigah, nekaj na listih paprija ki se naberejo v letih od vsepovsod. Je pac tako da tipkanje in prepisovanje recepta traja vzame kar nekaj casa, tako da ko preidem do konca ostane bolj malo casa in idej za dopis bolj osebnih stvari... Je pa ze res da v gospodinjstvu za dve osebi recepte preizkusam bolj pocasi, oz. jih pripravljam vcasih samo enkrat na leto, saj imam premalo ust, pa se spodnji deli bi se prevec zaoblili

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti